Omega ve Balık Yağları ile Güçlenin


Vücudumuzun bazı vitaminlere ciddi şekilde ihtiyacı vardır ve bu vitaminler bize ciddi anlamda olumlu yarar sağlamaktadır. Bu vitaminler epey fazla fakat biz bu yazımızda omega ve balık yağları hakkında konuşmaya çalışacağız. Uzmanlar, sürekli olarak bol bol balık tüketilmesini, balığın insan yaşamı için bir velinimet olduğu her fırsatta dile getirilmekte. Balık yemekte zorlanan veya ekstra vitamin takviyesine ihtiyaç duyan kişiler, omega ve balık yağları tüketebilir. Hayatımıza son dönemde giren bu besin takviye ürünleri, oldukça yararlı ve her açıdan bizim için sağlıklıdır. Bu ürünlerden genel anlamda bahsetmeye başlayacak olursak, omega ve balık yağları ürünlerinin çok çeşitli şekilde karşımıza çıkması mümkün.


Öyle ki, bazı ürünler kapsül şeklindeyken bazıları ise sıvı şeklindedir. İlk olarak omega 3 vitamini barındıran kapsüllerden söz etmeye başlayalım. İçerisinde adından da anlaşılacağı üzere omega 3 bulunduran kapsüller sayesinde insan vücuduna çok büyük faydalar sağlayan bu vitamini midemize sağlıklı şekilde alabiliyoruz. İçerisinde yüzde 72 oranında balık yağı bulunan omega 3 kapsülü, dikkatli şekilde kullanılması gereken bir üründür. Öyle ki, omega 3 kapsülleri yetişkinler tarafından günde 2 kapsül şeklinde bol suyla beraber tüketilmelidir. Omega ve balık yağları kaç ay süreyle kullanılmalıdır gibi bir soru aklınıza takılacaktır. Uzmanlar, ortalama 2-3 ay istikrarlı bir biçimde kullanılmasını tavsiye etmektedir. Omega ve balık yağları ürün çeşitlerinden biri olan omega 3 kapsüllerinden söz ettikten sonra şimdi de sıvı şeklinde olan balık yağlarından söz etmek gerekiyor. Günümüzde uzmanlarında tavsiyesi ile birlikte oldukça popüler hale gelen omega ve balık yağları ürünlerinden biri olan sıvı balık yağı, gerek çocuklar gerekse yetişkinler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle çocuklar için tercih edilen sıvı balık yağı, çocukların omega 3 ihtiyacını en iyi şekilde gidermesine yardımcı olmaktadır.


Omega ve balık yağları vücut direncimizin yanında özellikle çocukların zihinsel gelişimine çok ciddi oranda katkı sağlamaktadır. Üstelik bu takviye ürünler, çok uygun fiyatlara sunulabilmektedir.

1