Cilt Temizleme Aşamaları


Cildimiz, vücudumuz gibi sürekli bir şeylerden etkilenerek değişime uğrayabilir. Bu değişimlerin başında sivilce ve gözenek gibi noktaların çıkmasını gösterebiliriz. Çıkan bu sivilce ve gözenekler, yüzümüzün ve cildimizin görünümünü önemli ölçüde olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir. Cildimizde ortaya çıkan bu noktaların oluşmasını engellemek ve her daim pürüzsüz bir vücuda sahip olmak için cilt temizleme yapmamız gerekmektedir.


Cildimizi doğru ve etkili şekilde temizlediğimiz takdirde bugüne kadar yaşamış olduğunuz siyah nokta, sivilce ve gözenek gibi sorunları hayatınızdan tamamen silebilirsiniz. Ama bunun için dediğimiz gibi doğru bir temizlik işlemi uygulamalısınız. Cildimizde bu bahsettiğimiz noktaların çıkmasının belirli sebepleri olduğunu unutmayın. Bizimde yapmamız gereken bu sebeplere çözerek dolaylı olarak bu noktaların oluşmasını önlemek. Cilt temizleme konusunu aşamalar şeklinde anlatarak size en doğru cilt temizliğinin nasıl yapılabileceğini açıklamaya çalışacağız ve sonrasında artık cildiniz tamamıyla pürüzsüz olacak.


Cilt temizleme denince günümüzde ilk akla gelen şey maskeler. Ciddi anlamda popüler hale gelen maskeler sayesinde yüzünüzde çıkan tüm olumsuz noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat maske kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var elbette. Öncelikle maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü güzel bir biçimde yıkayın ve ardından kurulayın. Maskeyi uyguladığınız sırada oldukça dikkatli, titiz ve özenli davranmayı da kesinlikle ihmal etmeyin. Maskenizi güzel bir şekilde uyguladıktan sonra kullanım talimatında yazdığı gibi bekleyip ondan sonra belirtilen süre dolduğu gibi maskenizi yine aynı takarken ki titizlikle çıkartın. Maskenizi çıkarttığınız anda büyük değişimler olmayabilir, etkili değişim için biraz zaman geçmesi ve sürekliliğin olması gerekebiliyor bunu unutmayın. Cilt temizleme için önünüzdeki seçenek elbette ki sadece maskeler değil. Maskelerin dışında doğal bitkilerden harmanlanmış olan kaliteli cilt yenileyici kremleri de kullanabilirsiniz, bu kremlerde cildinize önemli seviyede fayda sağlayacaktır. Diğer taraftan yine cilt temizleme için yüz temizleme köpüğü, duş jeli ve cilt temizleyici bant gibi ürünleri de kullanabilirsiniz. Marka önerisi istiyorsanız da Nivea, Dermaceutic gibi markaları cilt temizliği konusunda önerebileceğimizi söyleyelim.

₺108,00 KDV Dahil
₺124,90 KDV Dahil
₺112,00 KDV Dahil
₺139,90 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1